Internet pro videokonferenční hovory

Co nabízejí a vyžadují nejpoužívanější aplikace na videokonference?

Každý ze známých nástrojů pro pořádání videokonferencí má svoje vlastní technické nároky. Tak se pojďme podívat na jejich přehled.

Zoom
V současnosti nejoblíbenější platforma pro komunikaci v rámci firem. Není potřeba se nijak složitě registrovat ani instalovat nový software. Doporučená minimální rychlost připojení je 1,5 Mbit. U této a všech zmíněných služeb samozřejmě platí, že čím rychlejší připojení, tím lepší.

Microsoft Teams
Ideální zejména pro vzdělávací účely, ale díky snadnému sdílení dokumentů ji používá i velké množství firem. Pro kvalitní přenos hovorů v dobré kvalitě budete potřebovat alespoň 2 Mbit rychlost.

Skype
Skype je tak trochu dědečkem v oblasti videorozhovorů, stále však má co nabídnout (například připojení až 50 účastníků najednou). Pro minimální potřebnou úroveň hovorů s více než 7 lidmi potřebujete 8 Mbit.

Hangouts Meet
Služba dostupná pro každého majitele Google účtu přímo z Gmailu. S 10 účastníky videokonference v HD budete potřebovat rychlost internetu alespoň 4 Mbit.

Whereby
Online nástroj, který je bezplatný, pokud ho používáte maximálně pro 4 účastníky schůzky. V tomto případě budete také potřebovat rychlost alespoň 3,2 Mbit.

Jak vidíte, uspořádání videokonference není nic složitého, pokud znáte vhodné aplikace a máte vhodné připojení k internetu. V mnoha případech se jedná o velmi efektivní způsob komunikace a práce na dálku.

Pokud byste potřebovali poradit s výběrem vhodné aplikace jsme připraveni vám poradit.